Mapa dealerów

Co to jest Chip Tuning ?

Chip Tuning jest to modyfikacja seryjnego programu sterującego pracą silnika w celu poprawienia charakterystyki mocy i momentu obrotowego każdego samochodu osobowego, dostawczego oraz ciężarowego wyposażanego w elektroniczną jednostkę sterującą (ECU). To nowoczesne rozwiązanie wykorzystujące w bezpieczny sposób rezerwy silnika pozostawione przez producentów. Daje radość z jazdy i zwiększa bezpieczeństwo na drodze. Twój samochód zmieni się nie do poznania.

Dlaczego jest to możliwe?

chip1

Elektroniczna jednostka sterująca (ECU) jest zintegrowanym komputerem odpowiadającym za prawidłową pracę silnika w każdych warunkach klimatycznych oraz obciążeniowych. Dodatkowo każdy silnik zbudowany jest z elementów o różniej wytrzymałości materiałowej.

Konstruktorzy tworzący nowoczesny silnik muszą znaleźć kompromis pomiędzy elementami silnika, emisyjnością spalin, warunkami klimatycznymi i osobowością użytkownika. W tym celu tworzony jest program znajdujący się w ECU, którego zadaniem jest kontrolowanie i ograniczanie parametrów silnika w taki sposób aby wyeliminować szkodliwe i niebezpieczne procesy.

Innym czynnikiem ograniczającym jest ciągła potrzeba obniżania kosztów produkcji. W tym celu producenci samochodów tworzą uniwersalne elementy silnika o szerokim wachlarzu zastosowań. W wielu przypadkach możemy znaleźć dokładnie te same elementy silnika w samochodzie o większej pojemności czy mocy. Występują na rynku przypadki w których producent oferuje samochody dokładnie z tym samym silnikiem ale o innej mocy. Różnica jest tylko w oprogramowaniu sterującym pracą silnika.
Warto również zwrócić uwagę na fakt, że teoretycznie takie same nowe silniki nigdy nie Elektroniczna jednostka sterująca ECU nie będą miały identycznych charakterystyk mocy i momentu obrotowego. Wynika to z rozrzutu produkcyjnego, który jest normalnym zjawiskiem przy masowej produkcji.

Jakie są korzyści z Chip Tuningu ?

chip2

Chip Tuning jest to poprawa elastyczności silnika poprzez zwiększenie mocy oraz momentu obrotowego. Twoje auto staje się dużo bezpieczniejsze podczas przyspieszania i wyprzedzania.


Nie musisz dokonywać częstych redukcji biegów ze względu na większy zapas mocy. Dodatkowo przy mądrym użytkowaniu Twoje spalanie może się zmniejszyć. Po modyfikacji zyskujesz szybszy, sprawniejszy oraz oszczędniejszy samochód.


JAK TO WYGLĄDA?

Pierwszym podstawowym krokiem jest dogłębna diagnostyka komputerowa wszystkich niezbędnych do modyfikacji parametrów samochodu oraz pomiar mocy i momentu obrotowego na hamowni podwoziowej w celu sprawdzenia zużycia pojazdu i oceny bezpiecznych granic modyfikacji. Po zebraniu odpowiedniej ilości danych dokonuje się odczytu programu sterującego pracą silnika za pomocą specjalnie przygotowanych do tego celu urządzeń renomowanych europejskich producentów. Modyfikacja wykonywana jest poprzez specjalistyczne oprogramowanie. Następnie zmodyfikowany program jest zapisywany w elektronicznej jednostce sterującej pojazdem (ECU). Hamownia podwoziowa - pomiar mocy .

chip3

Ponownie wykonuje się diagnostykę komputerową samochodu oraz pomiar mocy i momentu obrotowego w celu sprawdzenia efektów pracy i poprawności działania zmodyfikowanego programu. Klient otrzymuje potwierdzone wyniki na wykresie z hamowni.

JAKA JEST GWARANCJA?

Gwarantujemy państwu, że nasze modyfikacje nie wpłyną w jakimkolwiek stopniu na awaryjność oraz żywotność państwa silnika. Są to doskonale przygotowane rozwiązania przetestowane na setkach samochodów.

DLACZEGO MY?

Jesteśmy firmą zajmującą się zwiększaniem mocy od 2005 roku. Posiadamy niezbędne doświadczenie w modyfikacjach, samochodów osobowych, dostawczych ciężarowych oraz ciągnikach rolniczych. Wyniki naszej pracy potwierdzane są pomiarami na hamowni. Pracujemy z najlepszymi firmami dostarczającymi rozwiązania do tuningu w Europie.