Mapa dealerów

Naprawa rozruchu w TDI

Oferujemy państwu profesjonalną usługę usunięcia problemu ze startem gorącego silnika we wszystkich dieslach z grupy VW, Audi, Seat oraz Skoda.

Na czym polega problem z uruchomieniem gorącego silnika?

Mapa odpowiedzialna za sterowanie dawką rozruchowąSterownik silnika posiada specjalną mapę (część programu) odpowiedzialną za dawkowanie paliwa w zależności od temperatury silnika podczas rozruchu.
W tej mapie zapisane jest, że do rozruchu zimnego silnika potrzebna jest większa dawka paliwa, natomiast do rozruchu gorącego silnika wykorzystywana jest mniejsza dawka paliwa.

W początkowej eksploatacji samochodu problem nie występuję. Jednak, każdy element silnika ma swoją żywotność i z każdym kolejny kilometrem jest coraz trudniej utrzymać wszystkie parametry w określonej normie.
Stąd z czasem pojawia się problem rozruchu, który należy skorygować poprzez modyfikację odpowiedniej
mapy w programie.

Jak to wygląda?

Usługa polega na całkowitej likwidacji problemu uruchamiania silnika w Twoim samochodzie poprzez zmodyfikowanie części programu odpowiedzialnego za rozruch.

W samochodach wyprodukowanych po 2000 roku odczytanie oraz zapisanie programu sterującego pracą silnika odbywa się poprzez złącze OBD2. W samochodach przed 2000 rokiem niezbędny jest demontaż sterownika silnika i użycie programatora.

Każda usługa w naszej firmie wykonywana jest za pomocą najlepszych narzędzi dostępnych na rynku. Są to renomowani europejscy producenci działający w branży tuningowej od wielu lat.

Zapoznaj się z naszym cennikiem.

Sprawdź możliwości power boxa dla Twojego samochodu w naszym katalogu.

Cartronic